Ucząc w przedszkolu, warto mieć przygotowane piosenki na każdy temat. Sama uwielbiam używać ich podczas swoich zajęć, ponieważ dzieci podczas śpiewania lepiej przyswajają słownictwo i osłuchują się z poprawną wymową. Dzięki wprowadzaniu piosenek możesz trochę kontrolować zachowanie swoich podopiecznych. Możesz kierować nimi w zależności od tego czy chcesz aby się uspokoiły (gdy mają za dużo energii) czy pobudzić ich do działania (jeśli są troszkę ospali, znudzeni lub zmęczeni).

Dziś przygotowałam dla Ciebie zestawienie piosenek z kategorii JEDZENIE. Znajdziesz w nim piosenki o owocach, warzywach czy po prostu ogólnie o jedzeniu. Zainteresowany? No to do dzieła!

1. Do you like broccoli ice cream? – Super Simple Songs

Ta piosenka jest zdecydowanie moim ulubieńcem. Z resztą moi podopieczni uwielbiają ją nawet bardziej niż ja! Bardzo łatwe słownictwo, nietypowe połączenia smaków, chwytliwa melodia powoduje, że każdy będzie nucił lub śpiewał tą piosenkę przez cały dzień. Dodatkowym plusem jest to, że ze strony Super Simple możesz pobrać flashcards do każdej wersji (ponieważ jest ich aż 3!).

2. Cut the Carrot – Maple Leaf Learning

Kolejna piosenka jest raczej warzywna, ale jej największym plusem jest to, że można zmienić słowa, które się w niej znajdują na takie, jakich aktualnie potrzebujesz. Zamiast warzyw możesz użyć owoców lub potraw. Dodanie do niej odpowiednich gestów spowoduje jeszcze lepsze zapamiętywanie i utrwalanie słów. Nadaje się ona dla każdej grupy przedszkolnej.

3. Vegetable Song –  The Singing Walrus

Ta piosenka głównie opiera się na wielu powtórzeniach co zdecydowanie jest jej plusem, ponieważ dzięki temu łatwo zapamiętać takie warzywa jak: carrot, cabbage, broccoli, potato, spinach, celery, garlic, onion, leek. Słowa piosenki są bardzo banalne, przez co dzieci z łatowścią je przyswoją. Myślę, że spokojnie można także zamienić warzywa z piosenki na takie jakie akurat nam pasują, a nawet podać nazwy owoców i zrobić z tego krótki wierszyk, a nawet wyliczankę. Wszystkie grupy przedszkolne powinny ją pokochać.

UWAGA! Piosenka jest jednak bardzo długa (trwa jakieś 4min)

4. Five Little Fruits Fruits Song – Nursery Rhymes Kids Songs kids tv

Ta piosenka to nareszcie coś owocowego! Przygotowana pod melodię 5 little monkeys, więc jeśli wprowadzałeś już tą piosenkę na swoich zajęciach, to dzieci powinny ją znać. Dzięki niej wyćwiczysz u dzieci znajomość takich owoców jak: orange, apple, banana, strawberry, grape. Dodatkowo, możesz zaanagżować dzieci do tej piosenki przydzielając im poszczególne role. W moim przypadku zawsze się to udawało.

5. Fruit Song for Kids – The Singing Walrus

Ta piosenka jest rewelacyjna, ponieważ nie tylko utrwala nazwy owoców, ale także zaznajamia dzieci z poprawnym szykiem zdań, a co więcej ćwiczy dni tygodnia. Według mnie, piosenka idealna dla starszaków. Łatwo wpada w ucho, dzięki czemu, przedszkolaki szybko ją zapamiętają.

6. Fruit Song – Happy Sunshine Friends

Ostatnia piosenka z mojej listy, bazuje głównie na powtórzeniach nazw poszczególnych owoców takich jak: apple, orange, pineapple. Dodatkowymi owocowymi słówkami, które pojawiają się w dalszej części piosenki są: lemon, durian, banana, mango, coconut, watermelon mangosteen, papaya, green apple. Powinna sprawdzić się w każdej grupie wiekowej.

A Ty, masz jakieś swoje ulubione piosenki związane z tematem jedzenia. Podziel się nimi w komentarzu! 🙂

A jeśli chciałbyś zapoznać się z innymi zestawieniami piosenek dla dzieci, to zapraszam do poniższej kategorii 🙂

A póki co, trzymaj się ciepło!

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to