Zbliża się luty – miesiąc w którym króluje miłość, bo przecież 14 lutego są Walentynki. Wszystko jest czerwone, w kształcie serduszek, różyczek, mówiąc prościej – miłość jest wszędzie. Osobiście nie przepadam za tym skomercializowanym świętem, ale na jego podstawie można zrobić całkiem przyjemne lekcje – zwłaszcza w przedszkolu! Jeśli szukasz piosenek, które są proste, radosne i nie za długie to świetnie trafiłeś!

W tym wpisie przygotowałam dla Ciebie kilka piosenek, które Twoi najmłodsi uczniowie z pewnością pokochają. Muszę przyznać, że jeśli chodzi o walentynkowe piosenki to najwięcej ma ich kanał The Kiboomers (swoją drogą też są najfajniejsze).

1) Heart Song – The Kiboomers

Jeśli Twoi uczniowie znają piosenkę BingO, to z pewnością będzie im łatwiej zapoznać się z tą walentynkową wersją, gdzie literujemy słowo HEART. Plusem tej piosenki jest to, że jest wolniejsza i ciągle powtarzana jest fraza: I made a Valentine for you, the heart shape says: I love you. Dodatkowo, wprowadzony został element ruchowy, gdzie podczas literowania, przedszkolaki muszą zastąpić daną literę klaskaniem.

2) If you Love Me and You Know It – The Kiboomers

Ta piosenka także jest przeróbką i nagrana jest na melodię „If you happy, happy clap your hands”, więc zarówno młodszym jak i starszym dzieciom powinna przypaść do gustu. Zmiany są widoczne w słownictwie, ale dzięki licznym powtórzeniom, Twoje przedszkolaki powinny szybciutko ją załapać i śpiewać 🙂 Tekst wygląda następująco:

If you love me and you know it, blow me a kiss.
If you love me and you know it, blow me a kiss.
If you love me and you know it, and you really want to show it
If you love me and you know it, blow me a kiss.

W późniejszych zwrotkach fraza „blow me a kiss” zmienia się kolejno w:

Give me a hug
Say, “I love you!”

3) Valentines, Valentines, What Colors Do You See? – The Kiboomers

To zdecydowanie najkrótsza piosenka walentynkowa w tym zestawieniu. Jej plusem z pewnością jest bardzo łatwe słownictwo, a co za tym idzie tekst, który prezentuje się następująco:

Valentines, valentines, what colors do you see?
Valentines, valentines, take a look with me!
Red ones, orange ones, yellow ones, too.
Valentines, valentines, here is one for you.
Valentines, valentines, what colors do you see?
Valentines, valentines, take a look with me
Blue ones, purple ones, and some that are green.
Valentines, valentines I hope there’s one is for me!
Valentines, valentines, as pretty as can be.

Jak zapawene zauważyłeś, w tej walentynkowej piosence przewijają się także kolory, co jest jej kolejną zaletą. Piosenka będzie odpowiednia dla każdej grupy przedszkolnej 🙂

4) I Love You Song – The Kiboomers

Kolejna piosenka na liście przeznaczona jest raczej dla starszych przedszkolaków i uczniów z klas 1-3, zważywszy na jej nieco bardziej zaawansowane słownictwo oraz zwroty. Podczas śpiewania Twoi podopieczni poznają słówka i zwroty powiązane tematycznie ze świętem miłości. Do piosenki można dodać elementy gestykulacji, dzięki czemu zostanie ona lepiej zapamiętana i zrozumiana przez dzieci, a śpiewanie jej będzie dla nich frajdą.

Tekst piosenki:

’I love you
Your button nose’
Your eyes, your ears
Your knees and toes

I love you
Up to the sky
Past the moon
And stars so high

If you feel alone and scared
Always know that I’ll be there
Just like the one and one make two
You love me
And I love you

I love you
In every way
All you do
And all you say

My love for you
Will always be
Deeper than the
Deep blue sea

Even if you’re sad and blue
It’s ok ’cause I love you
Just like the one and one make two
You love me
And I love you

5) Skidamarink – Super Simple Songs

Ostatnią piosenką w moim zestawieniu jest Skidamarink, która również przeznaczona jest dla starszych przedszkolaków i uczniów. W piosence powtarza się stała fraza „Skidamarink a dink a dink. Skidamarink a doo.„, pory dnia oraz zwrot „I love you„. Do piosenki również można wprowadzić elementy ruchowe takie jak taniec czy gestykulacja na podstawie video piosenki.

Poniżej przedstawiam cały tekst piosenki:

Skidamarink a dink a dink.
Skidamarink a doo.
I love you.

Skidamarink a dink a dink.
Skidamarink a doo.
I love you.

I love you in the morning.
And in the afternoon.
I love you in the evening.
And underneath the moon.

Skidamarink a dink a dink.
Skidamarink a doo.
I love you.

Ponadto, jeśli chciałbyś zapoznać się jeszcze z innymi piosenkami w w tej tematyce, to kliknij w poniższy przycisk, a na moim jutjubowym kanale znajdziesz ponad 20 propozycji!

Myślę, że to zestawienie będzie dla Ciebie dobrą bazą do przygotowania wspaniałych i pełnych miłości zajęć z Twoimi, najmłodszymi uczniami. Daj znać w komentarzach, która piosenka najbardziej przypadła Ci do gustu, a jeśli masz inne propozycje miłosnych piosenek, podziel się nimi poniżej.

A jeśli chciałbyś zapoznać się z innymi zestawieniami piosenek dla dzieci, to zapraszam do poniższej kategorii 🙂

Trzymaj się ciepło!

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to